Jak często stosować preparaty chwastobójcze?

Zadbana zielona trawa w ogrodzie może być wspaniałą bazą dla rosnących, kolorowych roślin. Problem pojawia się, gdy pojawiają się nieproszeni goście – chwasty. Murawa nie wygląda wtedy estetycznie. Trzeba wiedzieć, że chwasty to rośliny, które ciężko zwalczyć. Najczęściej właściciele rozpoczynają walkę sposobami ekologicznymi, w obawie o roślinność i insekty żyjące w ogrodzie.

Warto jednak wiedzieć, że metody naturalne rzadko przynoszą oczekiwane rezultaty. Znacznie lepsze efekty można uzyskać przy stosowaniu preparatów chwastobójczych. Jednakże trzeba przy tym wiedzieć, jak często należy stosować takie środki, aby kwiaty i krzewy na tym nie ucierpiały. Częstotliwość stosowania preparatów chwastobójczych w dużej mierze zależy od tego, jakiego chwastu chcemy się pozbyć oraz na jak silny środek się zdecydowaliśmy. Dobrze jest zatem, przed użyciem preparatu dokładnie przeczytać wskazówki znajdujące się na opakowaniu bądź zasięgnąć porady w sklepie ogrodniczym.

Niektóre specyfiki można stosować tylko jeden raz w roku, aby nie uszkodzić innych roślin. Czasem zabieg odchwaszczania danym preparatem należy przeprowadzić kilka razy w odpowiednich odstępach czasowych. Co więcej, niektóre preparaty, aby były skuteczne, powinno się stosować o odpowiednich porach roku. I tak na przykład środek na mniszek lekarski, rosnący na nasłonecznionych trawnikach należy zastosować do maja, zanim rozwinięte nasiona zacznie przenosić wiatr. Z pewnością jednorazowe odchwaszczenie przyniesie oczekiwane rezultaty na około rok a nawet dwa lata.

Zatem to, jak często należy stosować preparaty chwastobójcze zależy głównie od środka chemicznego oraz rodzaju zwalczanej rośliny..