Jak zwalczyć chwasty w ogrodzie?

Chwasty w ogrodzie to wróg każdego działkowicza. Nie tylko zakłócają piękno i estetykę ogrodu, ale również sprawiają, że rośliny słabiej rosną. Wiele osób nie wie, jak skutecznie się z nimi rozprawić, aby zniknęły z ogrodu raz na zawsze. Przedstawiamy kilka porad, jak zwalczyć chwasty w ogrodzie. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że chwasty to dosyć silne rośliny, przystosowane do życia w nawet najgorszych warunkach.

Mają mocne korzenie i w bardzo szybkim tempie się rozsiewają, dlatego nawet bez pielęgnacji, są w stanie bardzo dobrze rosnąć. Z tego powodu należy zwalczać chwasty skutecznymi sposobami. Najlepiej, jeszcze przed posadzeniem roślin w ogrodzie zastosować zabieg odchwaszczania ziemi. Trzeba przekopać działkę, usunąć korzenie i rozłogi, a następnie pozostawić teren na kilka tygodni. Ponownie wyrośnięte chwasty należy usunąć i wypielić ziemię.

Jeżeli jednak przed założeniem ogrodu nie wykonaliśmy zabiegu odchwaszczania ziemi, jeszcze nie wszystko stracone. Wśród działkowiczów popularne jest mechaniczne usuwanie chwastów. Aby przyniosło to oczekiwane efekty, wyrywanie chwastów musi być wykonywane systematycznie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Jednakże z uwagi na to, że trudno o wyrwanie całego korzenia oraz na to, że chwasty szybko się rozsiewają, jest to metoda dosyć czasochłonna.