Preparaty chemiczne na chwasty

Chwasty to dość uciążliwe rośliny, których bardzo trudno jest się pozbyć z ogrodu, o czym z pewnością przekonało się wielu działkowiczów. Nierzadko się zdarza, że ekologiczne sposoby zwalczania chwastów nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Zazwyczaj chwasty zaczynają odrastać, albo pojawiają się w innych miejscach.

To sygnał, że pora sięgnąć po preparaty chemiczne na chwasty, które sprawią, że już nie odrosną. Preparaty chemiczne na chwasty nazywa się herbicydami.

Co ciekawe, często takie preparaty znajdują zastosowanie do czyszczenia torów kolejowych oraz poboczy dróg. Wśród preparatów chemicznych na chwasty wyróżnić można dwie kategorie. Pierwsze to herbicydy, które niszczą wszystkie rośliny i mówi się o nich „totalne”.

Z uwagi na to używa się ich najczęściej do usuwania chwastów, które wyrosły na ścieżkach ogrodów, w parkach czy pomiędzy kostką brukową. Tego typu preparaty swoje działanie zawdzięczają głównie chloranowi sodu lub związkom arsenu. Z kolei druga kategoria herbicydów to środki selektywne, które przy odpowiednim stosowaniu mają za zadanie usunąć tylko chwasty, bez uszkadzania pozostałych roślin w ogrodzie.

Zatem nie należy się obawiać, że pozostałe rośliny uprawne zaczną obumierać lub słabiej rosnąć.