Skuteczne zwalczanie chwastów w trawniku

Rosnące w trawniku chwasty nie wyglądają estetycznie, a można nawet powiedzieć, że wręcz szpecą ogród. Niestety, ale często próby usuwania chwastów kończą się fiaskiem. Są to rośliny, których naprawdę trudno jest się pozbyć.

Z tego powodu warto znać kilka skutecznych sposobów na zwalczanie chwastów w trawniku. Zazwyczaj próby usunięcia chwastów z trawnika polegają na ich mechanicznym wyrywaniu. Przede wszystkim jest to metoda w pełni bezpieczna dla roślinności oraz owadów żyjących w ogrodzie.

Co prawda, ręczne wyrywanie chwastów jest skuteczne, ale wymaga sporego wysiłku i czasu. Najlepsze efekty przynoszą jednak preparaty chwastobójcze. Często jednak właściciele ogrodów wzbraniają się przed sięgnięciem po tego typu środki, z uwagi na ekologię.

Warto jednak wiedzieć, że korzystanie z preparatów chwastobójczych zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu, nie wpłynie negatywnie na środowisko. Dobrze jest zatem zasięgnąć porad pracowników sklepu ogrodniczego i dobrać odpowiedni preparat. Na co należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim przy wyborze preparatu chwastobójczego należy kierować się powierzchnią działki porośniętej chwastami oraz rodzajem rośliny, której chcemy się pozbyć z trawnika.

W zależności od tego, czy w trawniku zadomowił się na stałe mniszek lekarski, babka szerokolistna czy miotła zbożowa, będziemy wybierać pomiędzy preparatami przeznaczonymi do usuwania chwastów jedno- lub dwuliściennych. To pozwoli skutecznie pozbyć się nieproszonych roślin z naszego ogrodu.

Ziemovit