Środki na chwasty w rolnictwie

Chwasty to dosyć silny wróg dla rolników. Mogą one znacząco wpłynąć na obniżenie plonów. Dlaczego? Otóż rosnące w zbożu czy na plantacji truskawek stanowią konkurencję dla roślin uprawnych. Zabierają im wodę, składniki pokarmowe oraz światło. Z tego powodu usuwanie chwastów oraz zapobieganie im jest bardzo ważnym zabiegiem dla rolników.

Środki na chwasty Agrosar360 w rolnictwie to herbicydy. Wielu rolników uważa je za ostateczność i próbuje zwalczać chwasty sposobami ekologicznymi, ale rezultaty zazwyczaj są słabe lub wręcz niezauważalne, zwłaszcza w przypadku większych upraw. Mechaniczne usuwanie chwastów jest czasochłonne i wymaga sporego wysiłku, dlatego również nie jest opłacalne. Najlepsze rezultaty przynoszą właśnie herbicydy. W zależności od sposobu działania środka, wyróżnia się herbicydy kontaktowe oraz układowe.

Czym się od siebie różnią i dlaczego ważne jest, aby rolnik wybrał odpowiedni rodzaj? Otóż herbicydy kontaktowe uszkadzają chwast w miejscach, gdzie doszło do kontaktu rośliny z preparatem. Dlatego istotne jest, aby pokryć środkiem chwastobójczym Agrosar360 całą roślinę, aby odchwaszczanie było skuteczne. Opryski tego typu herbicydem przeprowadza się w dni bezwietrzne, kiedy nie pada deszcz, aby wykonać zabieg dokładnie. Z kolei herbicydy układowe są substancjami, które rośliny wchłaniają i dochodzi do uszkodzenia chwastu od środka. Rezultaty takiego zabiegu nie są początkowo widoczne gołym okiem i zazwyczaj chwasty obumierają po około dwóch miesiącach.