Opryskiwanie plantacji
Prowadzenie plantacji wymaga od rolników sporego wysiłku. Należy nie tylko przygotować glebę pod plantację i zasiać rośliny, ale trzeba również pielęgnować szczepy, sadzonki oraz glebę, aby zebrać jak największe plony. Nie od dziś wiadomo, że duże znaczenie w przypadku plantacji mają opryski.
Dlaczego? Otóż chwasty, choroby i szkodniki w plantacjach rozprzestrzeniają się bardzo szybko. Aby móc nad nimi zapanować, istotne jest, aby w odpowiedni sposób ochronić i zabezpieczyć przed nimi rośliny. Przedstawiamy kilka porad na temat opryskiwania plantacji.
Przy opryskiwaniu plantacji przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rodzaj uprawianej rośliny oraz technologię uprawy. W przypadku niektórych roślin może okazać się, że najlepszą porą na przeprowadzenie oprysków jest jesień, a w przypadku innych wczesna wiosna. Najlepsze rezultaty przynosi opryskiwanie plantacji na etapie kiełkowania lub w fazie siewek.
W późniejszych stadiach rozwojowych, zwalczanie szkodników, chorób i chwastów jest bardzo trudne i może wiązać się z uszkodzeniem roślin. Ponadto trzeba zwrócić uwagę, aby dobrać herbicydy pod względem wilgotności gleby. Warto również pamiętać, że preparaty doglebowe powinno się stosować wczesną wiosną, z kolei środki nalistne najlepiej działają, gdy temperatura powietrza jest wyższa niż 12 stopni Celsjusza.
Środki do opryskiwania plantacji trzeba stosować w taki sposób, w jaki zaleca producent, aby opryskiwanie było jak najbardziej skuteczne i nie uszkodziło roślin uprawnych..
Polecane artykuły
Wyprzedaże sezonowe: kiedy warto polować na okazje w sklepach z odzieżą dziecięcą?
Sezonowe wyprzedaże to doskonała okazja dla rodziców, aby zaoszczędzić na odzieży dziecięcej. Warto wiedzieć, kiedy polować na oferty i jak planować zakupy. W artykule przedstawimy strategie maksymalizujące oszczędności, korzystając z promocji oraz programów lojalnościowych. Dowiesz się, które marki
Jak wdrożyć system WMS z wykorzystaniem technologii RFID w firmie?
Inwestycja w system WMS z technologią RFID przynosi wiele korzyści dla firm zajmujących się magazynowaniem i dystrybucją towarów. Optymalizacja procesów logistycznych pozwala na oszczędność czasu oraz redukcję błędów. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą lepiej zarządzać zapasami, śledzić ruchy towarów