Środki chwastobójcze stosowane w rolnictwie
Środki chwastobójcze są bardzo często stosowane w rolnictwie. Nierzadko jest to jedyny sposób na pozbycie się nieproszonych roślin z upraw rolnych i zapobiegnięcie obumieraniu zbóż czy warzyw. Z tego powodu warto wiedzieć, jakie rodzaje preparatów można znaleźć w sklepach ogrodniczych oraz w jaki sposób i kiedy należy je stosować.
Przede wszystkim trzeba wiedzieć o tym, że można wyróżnić kilka rodzajów środków chwastobójczych, w zależności od tego, w jaki sposób są stosowane i pobierane przez chwasty. I tak, można wyróżnić środki wnikające w liście chwastów, które są wchłaniane przez korzenie chwastów oraz takie, które pobierają substancje preparatu zarówno przez liście, korzenie jak i nasiona. Przy wyborze odpowiedniego preparatu należy kierować się fazą rozwojową chwastów.
Duże znaczenie mają także panujące warunki atmosferyczne. Niektóre z chwastów zaczynają kiełkować nawet przy dosyć niskich temperaturach. Na przykład przytulia czepna oraz chwastnica jednostronna pojawiają się już przy 2 stopniach Celsjusza.
Dlatego należy wybierać środki, które zadziałają chwastobójczo nawet w tak chłodne dni. Trzeba wiedzieć, że substancje aktywne zawarte w preparatach charakteryzują się minimalną temperaturą, w której zaczynają działać. Co więcej, niedostosowanie preparatu do temperatury może skutkować zniszczeniem uprawy, jeżeli będzie zbyt ciepło.
Polecane artykuły
Wyprzedaże sezonowe: kiedy warto polować na okazje w sklepach z odzieżą dziecięcą?
Sezonowe wyprzedaże to doskonała okazja dla rodziców, aby zaoszczędzić na odzieży dziecięcej. Warto wiedzieć, kiedy polować na oferty i jak planować zakupy. W artykule przedstawimy strategie maksymalizujące oszczędności, korzystając z promocji oraz programów lojalnościowych. Dowiesz się, które marki
Jak wdrożyć system WMS z wykorzystaniem technologii RFID w firmie?
Inwestycja w system WMS z technologią RFID przynosi wiele korzyści dla firm zajmujących się magazynowaniem i dystrybucją towarów. Optymalizacja procesów logistycznych pozwala na oszczędność czasu oraz redukcję błędów. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą lepiej zarządzać zapasami, śledzić ruchy towarów